Asya Ambulans

PENDİK ÖZEL AMBULANS

Pendik Özel Ambulans

 

Pendik Özel Ambulans hizmetinizde. Pendik’te hasta nakil, organizasyonlarda sağlık tedbirleri için 0216 442 06 70 numaralı telefonu arayabilir veya info@asyaambulans.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Asya Ambulans ailesi olarak hizmetinizdeyiz ve bu alandaki her türlü ihtiyacınızı karşılamaya hazırız. Firmamız sağlık hizmetleri alanında üstün kalite ve hizmet sunar. Asya Ambulans olarak etkinliklere konser, açılış, fuar, toplantı, spor müsabakaları, bayi toplantısı, yarışmalar, seminerler, sempozyumlar, parti ve gece kulüpleri, özel organizasyonlarda özel ambulans hizmeti veriyoruz.

Asya Ambulans Hakkında

Asya Ambulans 2008 yılında kara ambulansı yapmak üzere kurulmuştur. Güvenilir, hızlı, kaliteli ve yaygın kara ambulanslarımız şehir içi ve şehirler arası hasta transferleri, medikal takip, özel ambulans, organizasyonlarda sağlık tedbiri, evde doktor hizmetleri, site, avm, şantiye, fabrika, okul ve kurumsal firmalara revir ve ambulans hizmetlerini en kaliteli şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir. Asya Ambulans, en son teknoloji ile donatılmış, il sağlık müdürlüğünden ruhsatlı ambulansları ile il sağlık müdürlüğünden çalışma izin belgeli alanında uzman hekim, ambulans ve acil bakım teknikeri (AABT/Paramedik), acil tıp teknisyeni (ATT) ve Sağlık Bakanlığı İlkyardım Sertifikalı sürücülerden oluşan sağlık ekipleri; özellikle kardiyopulmoner resisütasyon (CPR), travmalı hasta stabilizasyonu ve kurtarma konularında deneyimlidir.

Hasta Transferinin Temel Unsurları

Hasta Nakil Öncesi Stabilizasyon ve Hazırlık

 

Hastanın klinik durumunda herhangi bir advers olay veya kötüleşmeyi önlemek için transferden önce uygun ve titiz bir hazırlık ve hasta stabilizasyonu yapılır. Hasta yeterince canlandırılır ve gereksiz zaman kaybetmeden mümkün olan maksimum ölçüde stabilize edilir. Hazırlık sırasında hastanın A, B, C ve D’si yani hava yolu, solunum, dolaşım ve sakatlık durumları kontrol edilir ve bunlarla ilişkili önlenebilir sorunlar düzeltilir.

Hava Yolu

 

Pendik özel ambulans tarafından transfer sırasında hava yolu tehlikesi olasılığı olan hastalar, doğru pozisyonu onaylandıktan sonra uygun şekilde sabitlenmesi gereken bir manşet ile endotrakeal tüp (ETT) ile elektif olarak entübe edilir. Transfer sırasında mide içeriğinin aspirasyonunu önlemek için bazı hastalarda uygun şekilde yerleştirilmiş bir nazogastrik tüp gereklidir. Bazı travma hastalarında servikal omurga stabilizasyonu gerekebilir.

 

Nefes

 

Ventilasyon, arteriyel kan gazı değerlerinin optimizasyonu ile yeterince kontrol edilir. Şüpheli pnömotoraksta, özellikle hava yolu ile nakilden önce, göğüs dreni takılır.

 

Dolaşım

 

Hastanın transferden önce yerinde en az iki geniş çaplı intravenöz çalışma kanülü olmalıdır. Varsa dış kanama yeterince kontrol edilir ve herhangi bir şok intravenöz sıvılar ve/veya vazopressörlerle tedavi edilir. Taşıma sırasında çapraz eşleştirilmiş kan bulunması gerekebilir.

 

Engellilik veya nörolojik durum

 

Kafa travması olan hastalar, transfer öncesinde ve sırasında ve herhangi bir yatıştırıcı veya paralitik ajanın uygulanmasından önce Glasgow koma ölçeğini (GCS) yeterince izlenmeli ve belgelendirilmelidir.

Yukarıdaki transfer öncesi kontrol listesinin dışında uygun battaniyeler temin edilerek hasta soğuktan korunmalıdır. Hastanın mevcut durumunu yansıtmak için tüm temel araştırmalar transfer gününde yapılmalıdır.

Transfer Modu

 

Hastaların en sık kullanılan nakil yöntemi, ambulansların ve Mobil Yoğun Bakım Ünitelerinin (MICU) dahil olduğu kara taşımacılığı ve helikopter veya uçak ambulanslarını içeren hava taşımacılığıdır.

Asya Ambulans olarak Pendik özel ambulans kara taşımacılığı yapmaktadır.

Kara Taşımacılığı

 

Bu, farklı ambulans türleri kullanılarak gerçekleştirilir:

 • Temel yaşam destek ambulansı: Bu ambulanslar, yalnızca temel yaşam destek hizmetlerini sağlayabildikleri için hayatı tehdit etmeyen hastaları taşımak için uygun personel ve izleme cihazlarıyla donatılmıştır.

 • Gelişmiş yaşam destek ambulansı: Bu ambulanslar, endotrakeal entübasyon, kardiyak izleme, defibrilasyon, intravenöz sıvıların veya vazopressörlerin verilmesi gibi gelişmiş yaşam destek hizmetleri sağlayabilir. Bunlar, hayati tehlike arz eden rahatsızlıkları olan hastaları taşımak için yeterli personel ve donanıma sahiptir.

 

Biraz da ambulanslar ile ilgili genel bilgilere göz atalım:

Pendik Özel Ambulans, hasta veya yaralılara acil bakım sağlamak ve onları hastaneye götürmek için donatılmış bir araçtır. Ambulanslar, hastaları hastaneler arasında taşımak için de kullanılabilir.

Hepsi özel olarak donatılmış ve aşağıdakileri içeren çeşitli ambulans türleri vardır:

 • Kamyonetler (en yaygın ambulans türü)
 • Dört tekerlekten çekiş
 • Motosikletler
 • Otobüsler
 • Uçaklar
 • Helikopterler
 • Hava ambulansları ve helikopter ambulansları çoğunlukla kırsal, uzak veya vahşi alanlarda ve belirli acil durumlarda kullanılır.

Ambulanslar hastanelerde, kliniklerde, bağımsız merkezlerde veya havaalanlarında bulunabilir.

Hastalarınız Uzman Ellerde

 

Uzman sağlık personeli ve kaliteli medikal ekipmanları ile sizlere hizmet veren Pendik özel ambulans  ile hastalarınızın evden hastaneye nakli, hastaneden hastaneye nakli ve hastaneden eve nakli aşamalarında yanınızda olmaktadır. Pendik özel ambulans kiralama hizmeti olarak alabileceğiniz bu hizmet şehirler arası ulaşımlarda da kullanılabilir. Hastalarınız Pendik özel ambulans ile alması gereken tedavilerden mahrum kalmadan uzman ekip gözetimi altında taşınmaktadır. Bu hizmet için kullanılan özel ambulans fiyatları bakımından da oldukça uygundur. Ambulans ile verilen hizmetlere sağlık personeli ve taşımacılık personeli de fiyata dahildir. Hastalarınız sadece şehir içinde değil şehirler arası da ambulans ile götürülebilmektedir. Şehirler arası nakil hizmetleri için gidilen mesafeye göre değişen fiyatlar mevcuttur.


Pendik Özel Ambulans Fiyatları

 

2021 yılı tam donanımlı özel ambulans ücretleri başlangıç + km başına maliyet ve diğer hizmetler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu yüzden çağrı merkezimizi arayarak en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Sağlıklı ve güvenli ulaşım için 20 yılı aşkın tecrübemizle uzmanlık çerçevesinde hizmet vermekteyiz. Asya ambulans ailesi kurumsal bir firma olarak sağlıklı hizmet anlayışı ile özel ambulans sunumu yapmaktayız. Her hasta ulaşım işlemini memnuniyetle sağlayan özel ambulans ailemiz, hastane öncesi acil yardım sunmaktadır.

Özel ambulans fiyatları ise kilometre mesafesine göre belirlenmektedir. Fiyatlar hakkında başlangıç miktarını belirten Asya Ambulans, telefonla irtibat kurduğunuzda tam bilgileri size verecektir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Anasayfamıza dönmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bazı kaynaklar:

 1. https://www.healthdirect.gov.au/what-is-an-ambulance
 2. https://meridian.allenpress.com/innovationsjournals-JQSH/article/2/2/40/434837/Safe-Patient-Handling-How-Many-People-Do-You-Need
Şimdi Ara!
Adres Al!